Przejdź do paska narzędzi

Maseczki ochronne z wysyłką z Chin i Europy

Z powody braku dostępności powyższych produktów w Polskich sklepach. A ceny na Polskich portalach są zabójczo wysokie. Przygotowałem zestawienie produktów maski ochronne medyczne FFP2/FFP3 etc.Dodatkowo do zestawienia dodałem płyny antybakteryjne na bazie alkoholu i rękawiczki lateksowe ( w Polsce można kupić taniej , ale nie wszędzie są dostępne).

Poniższe produkty mogą być przydatne przy aktualnej epidemii koronawirusa .

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia od 16.04 każda osoba wychodząc  domu powinna mieć zasłonięte usta i nos. Do zasłonięcia ust i nosa mogą być wykorzystywane m.in maseczki ochronne 

W Chinach zalecają noszenie maski nie zależnie czy jesteś chory czy nie.

Potocznie maski ochronne nazywane są maska koronawirus. Określenie bierze się prawdopodobnie z obowiązku noszenia masek w wielu krajach podczas epidemii

INFO – oznaczenia w tabeli

  • dostawa DHL – czas dostawy około 7 dni
  • wysyłka z Belgii 0 wysyłka z Belgii kurierem GLS – czas dostawy około 7 dni
  • Polska – w ofertach możecie spotkać się z wysyłką z magazyny w Polsce, faktycznie przesyłka leci kontenerem do Polski , a w Polsce nadawana jest kurierem InPost lub Poczta Polska

Maseczki KN95

Price:  $11.78
Coupon: JOY123455
Price:  $83.45
JOY123455 + 8$ select coupon
Price:  $15.15
Coupon: JOY123455 + 2$ select coupon + 1$ seller coupon
Price:  $19.25
Price:  $11.44

Maseczki chirurgiczne

Price:  $16.35
Price:  $15.99
Price:  $15.39
Price:  $12.99
Price:  $14.9
Price:  $18.8
Coupon: DQE94SVKOXEL
Price:  $17.4

Maseczki materiałowe

Price:  $2.99
Price:  $1.34
Price:  $3.99
Price:  $1.34
Price:  $1.36
Price:  $3
Price:  $2.99
Price:  $2.99
Price:  $1.92
Price:  $4.89
Price:  $1.2

filtry do maseczek materiałowych bawełnianych

Price:  $4.46
Price:  $4.75
Price:  $2.82

rękawiczki higieniczne nitrylowe/lateksowe / sklepowe

Price:  $0.99
Price:  $1.28
Price:  $1.4
Price:  $20.24
Price:  $16.91
Price:  $17.34
Price:  $17.35
Price:  $44144
Price:  $16.91
Price:  $0.99

Maski chroniące przed koronawirusem – co trzeba o nich wiedzieć?

Rozprzestrzeniający się w błyskawicznym tempie wirus powodujący chorobę Covid-19 wymusił wiele zmian w obszarze codziennych nawyków i czynności. Kluczowe znaczenie w walce z nim ma przestrzeganie zasad higieny oraz noszenie ochronnych masek.

W Polsce od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Niewykluczone, że trzeba będzie się do niego stosować nawet przez wiele miesięcy. Wynika on w głównej mierze z tego, że sporo osób przechodzi Covid-19 bezobjawowo – nieświadomie mogą one zarażać innych ludzi. Zadaniem maski jest też chronienie przed zakażeniem osoby, która ją nosi. W związku z tym pojawia się wiele pytań dotyczących m.in. skuteczności ochrony zapewnianej przez maski oraz kwestii związanych z ich dezynfekcją i sterylizacją.

Oznaczenie masek ochronnych – koronawirus

Ogromne zagrożenie dla zdrowia stanowią aerozole i cząstki stałe, których we wdychanym powietrzu praktycznie nie widać. Ochronę przed nimi zapewniają półmaski filtrujące dzielące się na trzy typy (w zależności od klasy ochrony):

  • FFP1

Maski z tym oznaczeniem filtrują minimum 80 proc. cząsteczek znajdujących się w powietrzu do wielkości 0,6 μm. Chronią przed nietoksycznymi i niefibrogennymi pyłami. Są odpowiednie tam, gdzie najwyższe dopuszczalne stężenie nie przekracza 4-krotnej normy. Całkowity przeciek wewnętrzny nie może natomiast przekroczyć 25 proc. Stosowanie tego typu masek nie przyczynia się co prawda do rozwoju chorób, lecz drogi oddechowe mogą zostać podrażnione. Przykładem branż, w których takie maseczki są zazwyczaj wystarczające, jest przemysł spożywczy i budowlany.

  • FFP2 /KN95 

Maski typu FFP2 filtrują co najmniej 94 proc. cząsteczek znajdujących się w powietrzu do wielkości 0,6 μm. Chronią przed pyłami (stałymi i płynnymi) oraz przed dymem i cząsteczkami aerozolu. Jednak z uwagi na to, że cząsteczki mogą być fibrogeniczne, krótkotrwały kontakt z nimi może powodować podrażnienie dróg oddechowych prowadzące na dłuższą metę do zmniejszenia elastyczności tkanki płucnej. Całkowity przeciek wewnętrzny nie może przekroczyć 11 proc., a najwyższe dopuszczalne stężenie 10-krotnej normy. Maski o tej klasie ochrony używane są np. przez górników oraz w przemyśle metalowym.

  • FFP3

Są to maski o najwyższym poziomie ochrony, gdyż filtrują co najmniej 99 proc. cząsteczek znajdujących się w powietrzu do wielkości 0,6 μm. Chronią przed cząsteczkami radioaktywnymi, toksycznymi i chorobotwórczymi – w tym także przed wirusami. Całkowity przeciek wewnętrzny nie może przekroczyć 5 proc., a najwyższe dopuszczalne stężenie 30-krotnej normy. Maski typu FFP3 używane są m.in. w przemyśle chemicznym.

Pytania związane z maseczkami ochronnymi podczas epidemii koronawirusa

Czy należy nosić maseczkę ochronną,  kiedy jestem zdrowy?

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, co oznacza, że na „złapanie” go narażony jest każdy. W związku  tym noszenie maseczek ochronnych przez osoby zdrowe jest jak najbardziej uzasadnione – tak właśnie robią m.in. mieszkańcy Korei Południowej czy Czech, gdzie nie doszło do rozprzestrzenia się epidemii na szeroką skalę. Osoba zdrowa nosząca maseczkę chroni zarówno siebie, jak i innych.  

Dezynfekcja czy sterylizacja masek ochronnych?

Samo noszenie maseczek to za mało, aby mówić o bezpiecznym ich stosowaniu. Konieczna jest jeszcze odpowiednia sterylizacja. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się lampy UV i jonizatory, ale w warunkach domowych nie każdy nimi dysponuje. Dobrym rozwiązaniem jest zatem 30-minutowa pasteryzacja. Maseczki trzeba gotować w zakręconych słoikach – wstawia się je do garnka z wodą. Innymi skutecznymi metodami są pranie maseczek materiałowych w temperaturze wyższej niż 60 st. C oraz sterylizacja w piekarniku (również w temperaturze powyżej 60 st. C, po uprzednim włożeniu maseczki do naczynia żaroodpornego w celu niedopuszczenia do jej spalenia). Co się zaś tyczy doraźnych sposobów dezynfekcji, to wymienia się tu dwie opcje: prasowanie i sterylizację alkoholem minimum 75 proc. 

Na jak długo starcza jedna maseczka?

Według specjalistów 4 godziny noszenia jednej maseczki to absolutne maksimum. Po ich upływie należy wymienić maseczkę na nową, w niektórych modelach wystarczy zmiana filtra. Zawsze warto zapoznać się z zaleceniami producenta odnośnie do czasu stosowania maski. 

Jak zrobić samemu ochronną maseczkę – koronawirus?

Maseczka jest obecnie produktem deficytowym, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić ją samodzielnie. Bardzo pomocna jest przy tym maszyna do szycia, niemniej i bez niej można się obejść. Kawałek tkaniny (np. bawełny) i gumka wystarczą, żeby uszyć maseczkę. W roli materiałów świetnie zdają egzamin także worki do odkurzacza czy filtry do okapów. W internecie dostępnych jest mnóstwo filmików instruktażowych pokazujących krok po kroku proces wykonywania maski. 

maski kn95 z Gearbest N95 MASK IN STOCK
Ile masek N95 powinienem kupić?

Dla jednej osoby kup co najmniej 20 sztuk masek wielokrotnego użytku N95 lub co najmniej 50 sztuk jednorazowych masek N95.

Dla rodziny od 3 do 6 osób kup od 100 do 300 sztuk masek N95.

Którą maksę N95 powinienem wybrać?

N100 = FFP3> N95 = KN95 = FFP2 = KF94> KN90

Maskę chirurgiczną N95 lub standardowy respirator N95, którye kupić?

Chirurgiczna maska ​​N95 z filtrem z rozdmuchiwaniem stworzy barierę odporną na płyny między ustami, nosem i koronawirusami. Jeśli to możliwe, wybierz chirurgiczną maskę N95.

jak wybrać Mask Maska N95 z zaworem lub bez zaworu, ?

Maska N95 z zaworem nie działa lepiej ani gorzej niż ta bez zaworu do filtrowania wirusów.

Ale maska ​​N95 z zaworem oddechowym będzie lepiej pomagać w łatwym wdychaniu i wydychaniu.

4 komentarze
  1. Maski z Belgii dotarły w 6 dni. Dzięki wielkie

  2. Te z Belgii dotarły w 5 dni od zakupu. Trochę drogo. ale w Polsce jeszcze drożej

  3. Super ,dzieki dziś dotarły

  4. Dzięki wielkie .Zamówione 24 marca. Doszły 8 kwietnia , wysyłka InPost

Dodaj Odpowiedź

Logo