Przejdź do paska narzędzi

Soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi Oclean SE to zdecydowanie produkt XXI wieku. 

Już dawno przestałem używać tradycyjnych szczoteczek do zębów. Powód jest bardzo prosty: ich efektywność jest diametralnie niższa w porównaniu z nowoczesnymi szczoteczkami sonicznymi. Moim najnowszym zakupem jest model Xiaomi Oclean SE – czyszczący, wybielający oraz zapobiegający powstawaniu próchnicy i tworzeniu się płytki nazębnej. Brzmi zbyt pięknie, żeby mogło być prawdziwe? Cóż, też mi się tak wydawało, póki nie zacząłem go testować.

Jak działa soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi Oclean SE?

Całość bazuje na silniku o dużej mocy, który wprawia w drgania główkę szczoteczki – to z kolei wpływa na emitowanie strumieni ultradźwięków skutecznie czyszczących płytkę nazębną i dziąsła. Brzmi skomplikowanie, ale faktycznie działa. Po 3 tygodniach testów mam poczucie, że wreszcie poprawnie myję zęby i nie marnuję czasu na bezowocne szczotkowanie.

Co najbardziej mi się spodobało w szczoteczce? Oczywiście oprócz samych efektów, widocznych już po kilku użyciach, to fakt, że posiada wiele trybów, dostosowanych do potrzeb użytkownika. Można wybrać czyszczenie, wybielanie lub masaż – a wszystko to przy 4 poziomach mocy do wyboru. Do tego, prawdziwa gratka dla fanów gadżeciarstwa, takich jak ja: szczoteczka posiada inteligentny system, który można połączyć ze smartfonem poprzez specjalną aplikację, która będzie monitorować nasze postępy i przyznawać punkty za prawidłowe szczotkowanie (z jednej strony to banał, ale z drugiej naprawdę pomaga w tym, żeby wyrobić sobie systematyczność mycia zębów).

Kolejne przydatne funkcje? Z całą pewnością szereg udogodnień i bajerów, które z czasem zaczyna się naprawdę doceniać. Mowa o komunikatach głosowych (dla tych, którzy lubią z kimś zamienić słowo podczas porannej toalety), możliwość monitorowania dokładności szczotkowania oraz coś, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku dzieci – system anti-splash powodujący delikatne wibracje, które zapobiegają chlapaniu. Koniec z szorowaniem zacieków na lustrze!

Jak długo działa szczoteczka na jednym ładowaniu?

 

To główna wątpliwość, którą niektórzy producenci zrażają swoich klientów – wydajność baterii. Tutaj chyba najbardziej zostałem zaskoczony, oczywiście pozytywnie. Całość zasila bateria o mocy 2600 mAh, która przy pełnym ładowaniu (trwającym zaledwie 6 godzin) wystarcza na 60 dni! To ogromna oszczędność, zwłaszcza że inne modele posiadają o wiele starsze bat erie o mocy 1000 mAh o czasie ładowania wynoszącym aż 16 godzin. Tu różnicę widać gołym okiem – Xiaomi Oclean SE zdecydowanie deklasuje konkurencję.

Co, jeśli masz wrażliwe dziąsła?

Wiele osób o wrażliwych dziąsłach obawia się kupna elektrycznej szczoteczki, bo te zwykle posiadają bardzo twarde włosie. I tu pojawiło się kolejne pozytywne zaskoczenie – w przypadku Xiaomi Oclean SE, pomimo 40 000 obrotów na minutę, delikatne włókna włosia absolutnie nie ranią dziąseł! Oczywiście trzeba się przyzwyczaić do specyficznego, intensywnego uczucia, jakie towarzyszy myciu, ale możesz mi wierzyć, że z czasem docenisz je i nigdy nie wrócisz do klasycznych szczoteczek.

Podsumowanie – czy Xiaomi Oclean SE w ogóle się opłaca?

Nie będę was trzymał w niepewności i powiem to od razu: tak, kupienie sonicznej szczoteczki Xiaomi Oclean SE zdecydowanie się opłaca. Ponadto, to doskonały model na rozpoczęcie swojej przygody z sonicznymi szczoteczkami do zębów, do których trzeba po prostu przywyknąć. Efekty są warte swojej ceny – jeśli chcesz mieć piękny, ale przede wszystkim zdrowy uśmiech, zamiast wydawać krocie na prywatnego dentystę, postaw na samodzielną kurację i higienę w zaciszu swojej łazienki.

Poza tym wierz mi, że szybko zaprzyjaźnisz się z aplikacją na smartfona, która umożliwi Ci wybór jednego z aż 72 programów, takich jak intensywne szczotkowanie, mycie z uwzględnieniem aparatu na zęby, z ochroną dziąseł itp. Po szczotkowaniu, dzięki specjalnym czujnikom w szczoteczce, otrzymasz odpowiedź z informacją, jak dokładnie wyszorowałeś zęby, ile poświęciłeś na to czasu itd. Wielkim plusem szczoteczki jest to, że producent nie obiecuje niemożliwego – to naprawdę solidny produkt, który efektownie posłuży Ci przez bardzo długi czas.

Tags:

Logo