Przejdź do paska narzędzi

Recenzja – Xiaomi Mi TV 4A – świetna alternatywa telewizora do 1500 złotych

Xiaomi Mi TV 4A to jeden z mniej kosztownych telewizorów chińskiego producenta. 43-calowa wersja, o której w recenzji będzie mowa, to najmniejszy z rozmiarów, który posiada rozdzielczość Full HD, a oprócz tego Android TV. W Polsce za tę cenę trudno byłoby zamówić coś o podobnych parametrach. Sprawdźmy zatem co potrafi telewizor od Xiaomi.

Wysyłka i pakowanie paczki

Chciałbym zacząć jednak od samej wysyłki. Telewizor to duży, ale też delikatny przedmiot, zatem z pewnością wielu z Was zrezygnowałoby z kupna telewizora z Chin. Są jednak inne możliwości, bowiem Gearbest udostępnia Xiaomi Mi TV 4A z polskiego magazynu, a dostawa trwa około 5 dni, czyli dużo krócej niż z Chin i dużo bezpiecznej. Należy również przyznać, że paczka jest solidna, oprócz kartonu właściwego i styropianu, telewizor przychodzi w grubym kartonie zewnętrznym.

Podwójny karton w któ©ym przychodzi TV XIAOMI

Podstawowe informacje o Xiaomi Mi TV 4A

Xiaomi Mi TV 4A 43 cale to najtańszy oraz najmniejszy telewizor od Xiaomi z rozdzielczością Full HD. Mniejsze modele mają jedynie rozdzielczość HD. Telewizor Xiaomi wykonano z plastiku, a za wyświetlacz LED odpowiadają takie marki jak Samsung, LG lub AUO, w zależności, jaki telewizor nam się trafi.

Kąt widzenia obrazu w telewizorze wynosi 178 stopni, co jest bardzo dobrym wynikiem. Wygląd Xiaomi Mi TV jest nowoczesny, poprzez wąskie ramki wokół wyświetlacza, które wynoszą od 1 cm do 1,5 cm.

Co do audio w telewizorze, nie należy spodziewać się za tę cenę cudów. Znajdziemy tu 2 głośniki o mocy 6W, które grają po prostu wystarczająco.

Na tyle telewizora można znaleźć wiele różnych złącz, w tym 1xEthernet, 2x USB 2.0, 2x HDMI 2.0, 1x wyjście antenowe (telewizor posiada tuner DTMB, a co za tym idzie nie obsługuje polskiej telewizji cyfrowej), 1x AV, 1x S/PDIF.

Xiaomi Mi TV 4A to telewizor z obsługą smartTV. Posiada procesor Amlogic T962 z grafiką Mali-450, 2 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Posiada kartę Wi-Fi oraz łączność Bluetooth (4.2). A sam telewizor działa pod kontrolą Androida TV z nakładką podobną do MIUI.

Gniazda w TV XIAOMI

 

Aplikacje i inne dodatki

Co ciekawe z poziomu tego niepozornego telewizora możemy zarządzać innymi urządzeniami Xiaomi Smart Home, zatem jest to spore ułatwienie. A wiele aplikacji znanych z Androida zainstalujemy z alternatywnego sklepu Aptoide TV. Między innymi YouTube (bez potrzeby logowania się do konta), przeglądarkę Chrome, Netflixa czy gry na Androida TV. Skoro da się sterować urządzeniami Xiaomi Smart Home z poziomu telewizora, to da się również sterować telewizorem przy pomocy smartfonowej aplikacji Mi Home.

Smart HOME Xiaomi

NETFLIX i YOUTUBE na TV XIAOMI 4A

Obraz i dźwięk w telewizorze Xiaomi Mi TV 4A

Oceniając subiektywnie mogę powiedzieć, że obraz w telewizorze jest jasny, kolory żywe i całkiem dobrze odwzorowane, a słońce w dzień nie przeszkadza w oglądaniu ulubionych programów. Oczywiście nie można telewizora wychwalać w niebogłosy, jest to przeciętny telewizor, który przy telewizorach z 4K nie wypada najlepiej, ale w swojej półce cenowej jest świetnym wyborem.

Dźwięk w Xiaomi Mi TV również wypada dobrze, telewizor jest głośny, posiada podbicie basów i do telewizji jak najbardziej wystarcza.

Największym minusem telewizora jest brak tunera ze standardem polskiej telewizji naziemnej, przez co chcąc oglądać telewizję należy podpiąć tuner zewnętrzny. Kolejna wada pojawia się przy zestawieniu telewizora z Xiaomi TV Box’em, pilot do telewizora obsługuje oba urządzenia na raz, zatem zwiększając głośność na telewizorze, zwiększysz ją również na Xiaomi Mi Box’ie. Pomimo braków telewizor Xiaomi Mi TV 4A jest świetnym wyborem w tej kategorii cenowej, a wysyłka z Polski sprawia, że mamy większą pewność, że telewizor przybędzie w całości.

PILOT DO TV XIAOMI

 

Jak wgrać język angielski do telewizora – instrukcja

Telewizor działa w języku chińskim jednak można wgrać do niego język angielski. Nakładka językowa tłumaczy Android TV w około 90%, nie tłumaczy chińskiego VOD oraz chińskich gier.

Instrukcja wgrania języka angielskiego:

  • Należy pobrać plik, rozpakować go i wrzucić na pendrive.
  • Podłączyć pendrive to telewizora.
  • Po podłączeniu należy nacisnąć przycisk do góry i wybrać z ekranu swojego pendrive’a.
  • Kiedy otworzy się menadżer plików należy kliknąć w folder pendrive’a.
  • Następnie kliknąć w plik .apk i wybrać opcję update.
  • Kiedy proces się zakończy przejdź do Open i pojawią się ustawienia znane ze smartfonów z Andkiem.
  • Przejdź do ustawień języka „Language and Input”.
  • Po kliknięciu ustawień wybierz język angielski i wyjdź, a spora część elementów systemu telewizora będzie od teraz wyświetlać się po angielsku.

Logo