Przejdź do paska narzędzi

Recenzja – opaska sportowa smartband Diggro QS90

Xiaomi Mi Band 2 to bardzo dobra bransoletka fitness, ale nie samym Xiaomi człowiek żyje i czasem warto sprawdzić również sprzęt od innych firm, być może mniej znanych, ale równie dobrych, jak nie lepszych. Do moich rąk wpadła bransoletka fitness Diggro QS90 i muszę Wam powiedzieć, że funkcji posiada dużo więcej, niż znany wszystkim na naszej grupie sprzęt od Xiaomi, a cena sprzętu jest do siebie zbliżona.  

Diggro QS90 – możliwości

Diggro QS90 to świetny monitor aktywności fizycznej, posiadający całkiem sporo funkcji, jak na inteligentną bransoletkę w tej kategorii cenowej.

Posiada czujnik aktywności pracy serca, ale oprócz pulsu, mierzy również ciśnienie krwi. Pokazuje i przypomina o połączeniach,, można odczytywać na niej wiadomości tekstowe czy prognozę pogody. Bransoletka monitoruje również nasz sen, przypomina o tym, żebyśmy pili wodę czy zachęca do aktywności fizycznej, jeśli za długo znajdujemy się w bezruchu. A oprócz tego zawiera stoper, budzik, ochronę przed zgubieniem, możliwość sterowaniem aparatem smartfona oraz różne tryby do uprawiania sportu.

Tryby pracy m.in:

 • krokomierz,
 • monitorowanie aktywności,
 • monitorowanie snu,
 • pomiar spalonych kalorii,
 • pomiar tętna na nadgarstku,
 • powiadomienia z telefonu ( tel, sms , aplikacje )

 

Diggro QS90 – specyfikacja techniczna

Bransoletka fitness od Diggro posiada 0,96 calowy, dotykowy wyświetlacz OLED, co czyni ją wyjątkowo energooszczędną. Na pokładzie znajduje się procesor Nordic 52832, GPS, Bluetooth w wersji 4.0 oraz bateria o pojemności 70 mAh. Bransoletka jest wodoodporna w kategorii IP67, co oznacza, że jest całkowicie szczelna, nawet przy pełnym zanurzeniu. Smartband waży jedynie 23g, a same opaski są wymienne, więc można je wedle gustu wymieniać. Współpracuje ze smartfonami, zarówno z Androidem, jak i iOS-em na pokładzie. Z Androidem od wersji 4.3, a z iOS-em od 7.0.

Diggro QS90 – tarcze

Podobnie jak w przypadku smartwatchy, opaska fitness Diggro QS90 posiada wymienne tarcze zegara, więc można podpasować nieco wygląd wyświetlacza pod własny gust oraz potrzeby, istnieją tarcze analogowe lub cyfrowe, z pogodą lub bez niej.

Diggro QS90 – dostosowanie do formy uprawianej aktywności fizycznej

Jak wcześniej wspomniałem inteligentna bransoletka Diggro QS90 ma możliwość ustawienia różnych trybów sportowych, można więc sprawić, że pomiary smartbanda będą bardziej dopasowane do tego, co aktualnie robimy.

Tryby, które obsługuje bransoletka to m.in.:

 • pływanie,
 • jazda na rowerze,
 • bieganie,
 • gra w kosza,
 • ping-pong,
 • badminton,
 • trekking,
 • chodzenie oraz
 • piłka nożna.

Wiadomości i powiadomienia w zasięgu Twojej ręki

Mówiąc o specyfikacji bransoletki wymieniłem, że wyświetla wiadomości, ale nie tylko, oprócz tego możesz przejrzeć na niej 8 ostatnich powiadomień push z Twojego smartfona.

Aplikacja zwiększająca możliwości

Jak większość smartbandów i smartwatchy Diggro QS90 posiada aplikację na smartfona, która zwiększa możliwości bransoletki. Dzięki aplikacji można monitorować sen, tzn. sprawdzać dane zebrane przez smartbanda; ustawić przypomnienia o tym, że powinniśmy się poruszać, bo za długo nie jesteśmy aktywni fizycznie; zaprogramować przypomnienia o piciu wody lub budzik, a także, jeśli bransoletka nam się gdzie zapodziała, odnaleźć ją dzięki funkcji anti-lost.

Bransoletkę testowałem przez tydzień i muszę przyznać, że raz musiałem ją w tym czasie ładować, nie jest to jednak nazbyt dokuczliwe. Smartband mierzy tętno, jak i ciśnienie w miarę dokładnie, porównywałem to z innymi sprzętami.  Aplikacja obsługują język polski, także znajomość języków obcych nie jest wymagana. Jak na tą cenę świetny sprzęt, który możecie mieć w ciągu kilku dni, bo wysyłają go również z Polski.

Tags:

Logo