Przejdź do paska narzędzi

Recenzja Junsun a931-4G – kamera DVR w lusterku z androidem wysyłka z Polski

Kierowcy coraz chętniej korzystają z kamer montowanych na lusterkach wstecznych, by ułatwić cofanie i zwiększyć bezpieczeństwo tego manewru. Junsun zaproponował w tej sprawie interesujące rozwiązanie – model 4G-A931 ma szansę pozwolić każdemu na bezkolizyjną jazdę. Sprawdźmy więc, jak prezentują się właściwości i działanie kamery.

Jak kupić ze zniżką

Link do kuponu wydaj 109$ otrzymaj 3$ zniżi Sklep JunSun – kupony 

Link do kuponu 5/50$ Kupon do pobrania tu

Link do produktu z wysyłką z Polski 

Widok z tyłu w czasie rzeczywistym

Na zakres wizji z tyłu samochodu w kamerze Junsun a931-4G, napędzanej systemem Android 5.1., nie wpływa pogoda ani rozmiar pojazdu. Zasięg rejestracji to imponujące 15 metrów. Urządzenie działa płynnie przez cały czas, dostarczając aktualnych i adekwatnych informacji o sytuacji na drodze czy parkingu. Z kolei dzięki przemyślanej konstrukcji przedniej soczewki, nie trzeba martwić się o to, że czujnik deszczu zablokuje widok rejestratora.

Nagrywanie

Jedną z istotniejszych zalet modelu Junsun a931-4G jest możliwość nagrywania w jakości HD – przednia kamera rejestruje wideo HD 1080P. Dość szeroki zakres dynamiki pozwala urządzeniu na możliwie najlepsze działanie w każdej sytuacji oświetleniowej, związanej ze zmiennymi warunkami otoczenia. Ekspozycja zostaje dopasowana tak, by uzyskiwać optymalnie zbalansowane zdjęcia i nagrania.

Ważną funkcją nagrywania w Junsun a931-4G jest automatyczne uruchamianie się rejestracji. Kiedy ktoś zbliża się do samochodu albo inny pojazd zaczyna się poruszać, aparat włącza się i rozpoczyna nagrywanie, jeśli tylko wykryje uderzenie lub kolizję. Ta funkcja jest zwykle niedostępna – nie stanowi ona standardu w segmencie samochodowych rejestratorów, co tym bardziej przemawia na korzyść recenzowanej kamery. Co ważne, urządzenie nagrywa automatycznie przez kilka sekund, a ponadto zapewnia 224-godzinną ochronę parkingową.

W wielu innych kamerach montowanych na lusterkach wstecznych nagrywanie w pętli oznacza, że ​​nowe nagrania zastąpią te starsze, kiedy zapełni się karta pamięci. Model od Junsun pozytywnie wyróżnia się na tle takich urządzeń. Nagrywa nowy materiał, a zablokowane filmy nie zostają zastąpione. Oprócz tego w A931-4G zastosowano inteligentny przełącznik kąta widzenia między parkowaniem a jazdą. W związku z tym kierowca może widzieć wszystkie pojazdy i obiekty wyraźnie w trakcie jazdy w czasie rzeczywistym. W dodatku kamera automatycznie obniża kąt widzenia tylnego, by dać jak najlepszy obraz materiałowi rejestrowanemu na parkingu.

System ostrzegania ADAS – z myślą o bezpiecznej jeździe

Ważnym rozwiązaniem wykorzystanym w kamerze Junsun A931-4G jest obecność zaawansowanego systemu ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, FCWS i FVMA. Przydatna technologia alarmowania ma szansę zapewnić bezpieczniejszą jazdę.

Obsługa kamery

User experience w przypadku A931-4G jest bardzo przyjemne. Sprzęt wyposażono w dziesięciocalowy ekran dotykowy Full View, gwarantujący wyraźny, czysty obraz w WDR i z automatyczną regulacją jakości. W trakcie testów nie dochodziło do żadnych opóźnień, które mogłyby ewentualnie zniechęcić do dalszego użytkowania.

Wbudowane moduły 4G i Wi-Fi zapewniają łączność w podróży, a także pozwalają na szybkie przeglądanie stron internetowych na urządzeniu. Z kamerą można łączyć się przez sieć WIFI albo Hotspot swojego smartfona lub innego sprzętu gwarantującego ten rodzaj łączności.

Aplikacja i dodatkowe funkcje

Ważnym udogodnieniem jest też Aplikacja Remote Car Assist, poprzez którą uda się sprawdzić widok z poziomu lusterka za pomocą smartfona. Można swobodnie surfować w sieci i zdalnie monitorować drogę jazdy samochodem. Oprócz tego istotną funkcjonalnością jest nawigacja GPS. Na urządzeniu została wstępnie załadowana mapa amerykańska. Uda się zainstalować także wybraną aplikację z mapami online, np. Google Maps. Ciekawostką jest też funkcja transmisji FM do podłączenia oryginalnego głośnika samochodowego. Rozwiązanie daje szansę na zsynchronizowanie muzyki z lustrzanego rejestratora z dźwiękiem wewnątrz pojazdu.

Dobrzy kierowcy niestety należą do rzadkości, a wypadki zdarzają się powszechnie. Wyjściem z tej trudnej sytuacji może być używanie Junsun A931-4G. Urządzenie rejestruje płynny obraz w dobrej jakości, oferuje szereg udogodnień, jak system alarmowania ADAS czy funkcję automatycznego nagrywania w przypadku zdarzeń sprzyjających kolizji. Ta praktyczna i przyjazna w obsłudze kamera samochodowa jest z pewnością sprzętem godnym uwagi, szczególnie gdy priorytetem pozostaje bezpieczna jazda.

Przykładowe filmy

Filmy pochodzą z serwisów zewnętrznych

Jazda nocą

Jazda po parkingu

1 Komentarz
  1. Nie mogę w sklepie Play znaleźć tej aplikacji, ktora pozwala na podgląd widoku z kamery w czasie rzeczywistym. Jakaś dokładna nazwa? Lub zamiennik?

Dodaj Odpowiedź

Logo